Dzień Patrona `2021

W tym roku świętowaliśmy zarówno tradycyjnie, jak również nowatorsko. Oprócz konkursów wiedzy o Stanisławie Staszicu postanowiliśmy zorganizować także krótkie wycieczki dla kilku klas pierwszych i drugich.

Zgodnie z charakterem naszego patrona ruszyliśmy odkrywać i pogłębiać wiedzę o otaczającym nas świecie. Odkrywaliśmy nasze piękne i pełne atrakcji turystycznych miasto. Była to także świetna okazja do bliższego poznania siebie  i integracji klasowej. Wspomnieniem tego wyjątkowego dnia będą liczne zdjęcia miasta i nas, jako lokalnych turystów.

Klasy 1ap, 1cp i 1dp wraz z wychowawczyniami p. Dagmarą Nogą, p. Katarzyną Górską, p. Ewą Jeżyk oraz p. Anettą Wożniak, p. Aldoną Stępniak oraz ks. Łukaszem Urbanem integrowały się podczas spaceru i zwiedzania wieży ratuszowej. Była to świetna okazja do poznania historii Kalisza oraz spojrzenia na miasto i szkołę z całkiem innej “podniebnej” perspektywy.

 

Klasy drugie technikum -2ap i 2cp również wyruszyły ze szkoły, wybrały sobie niebanalny środek transportu – zabytkowy, prawie 50 letni autobus Star, znany mieszkańcom Kalisza jako “ogórek”. Była to atrakcja szczególna, zwłaszcza dla mechaników samochodowych i speców od logistyki. Uczniowie mogli odwiedzić znane i lubiane atrakcje turystyczne Kalisza, a także odkryć nowe miejsca na mapie miasta.
Opiekunami wycieczki byli p. Anna Kwaśniewska, p. Dorota Cicha i p. Grzegorz Jędraszek.

 

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie biletów wstępu i kosztów przejazdu zabytkowym autobusem

 

Informację wytworzyła: Dorota Cicha
Informację autoryzował: Tomasz Stępniak
Aktualizacja: 24.09.2021 Patrycja Pietrzykowska

 

Zmień rozmiar czcionki
Wybierz kolor