SAMOCHODOWA SZKOŁA ROKU 2011

   Lubię to:

   Rozmiar czcionki : Powiększ | Zmniejsz

   image_print

   XII

   OLIMPIADA

   TECHNIKI SAMOCHODOWEJ

   2011

   Olimpiada Techniki Samochodowej organizowana jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej przez Wydawnictwa Komunikacji i Łączności oraz redakcję miesięcznika Auto Moto Serwis w Warszawie.

   W tym roku przeprowadzona została XII edycja Olimpiady, która adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o  kierunku nauczania lub specjalności samochodowej. W jej trakcie oceniania jest wiedza i umiejętności praktyczne z zakresu ogólnie pojętej techniki samochodowej, szczególnie: budowy pojazdów samochodowych, działania podzespołów, eksploatacji i diagnostyki pojazdów, technologii napraw i wyposażenia warsztatów oraz zagadnień związanych z bhp i ochroną środowiska.

   Olimpiada przeprowadzana jest trójetapowo. I etap obejmuje eliminacje przeprowadzane w szkole, najlepsi uczniowie z tych eliminacji kwalifikują się do rozgrywki półfinałowej (II etap), która przeprowadzana jest w formie testu pisemnego. Najlepsza dziesiątka uczniów półfinału awansuje do finału (III etap). Rozgrywka finałowa polega na wykonaniu zadań praktycznych związanych z diagnostyką, obsługą, naprawą i serwisowaniem pojazdów samochodowych.

   W tegorocznym półfinale XII Olimpiady, który odbył się 26 marca 2011 roku w Warszawie uczestniczyła rekordowa liczba 456 uczniów z ponad 130 szkół średnich z całej Polski.

   Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Staszica w Kaliszu reprezentowany był przez trzech uczniów Technikum nr 3, tj.: Marcina Bitnera, Krzysztofa Wałęsę i Arkadiusza Walęckiego.

   Do finału zakwalifikowali się dwaj uczniowie naszej szkoły:

   Krzysztof Wałęsa i Arkadiusz Walęcki.

   Finał Olimpiady rozegrany został w dniu 14 maja 2011 roku w siedzibie firmy BOSCH w Warszawie, ul. Jutrzenki 105.

   Obaj finaliści, reprezentanci naszej szkoły, odnieśli duży sukces. Po podsumowaniu wyników wszystkich etapów XII Olimpiady Techniki Samochodowej 2011 – w klasyfikacji indywidualnej:

   I miejsce – zajął Krzysztof Wałęsa, uczeń Technikum nr 3 w Zespole Szkół Samochodowych im. Stanisława Staszica w Kaliszu

   II miejsce – Arkadiusz Walęcki, uczeń Technikum nr 3 w Zespole Szkół Samochodowych im. Stanisława Staszica w Kaliszu

   Opiekunem merytorycznym olimpijczyków był mgr inż. Tadeusz Duras.

   W klasyfikacji zespołowej: I miejsce zajął Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Staszica w Kaliszu,

   a Szkoła nasza uzyskała zaszczytny tytuł

   SAMOCHODOWEJ SZKOŁY ROKU 2011

   Tytuł Samochodowej Szkoły Roku uzyskaliśmy drugi raz z rzędu, po sukcesie w roku 2010.

   Nad prawidłowym przebiegiem Olimpiady czuwała komisja pod przewodnictwem prof. nadzw. dr. hab. inż. Feliksa Rawskiego, a w jej skład wchodzili pracownicy naukowo-dydaktyczni Politechniki Warszawskiej i przedstawiciele organizatorów.

   Finaliści Olimpiady zwolnieni są z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na mocy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 2007 r.

   DSC_0232DSC_0236DSC_0237DSC_0242DSC_0245DSC_0247DSC04196image004

   GRATULACJE DLA LAUREATÓW

   Share on Facebook
   Udostępnij!