Senegal Mistrzem Świata

Lubię to:

Rozmiar czcionki : Powiększ | Zmniejsz

image_pdfimage_print

W dniu 12.06.2018 w Zespole Szkół Samochodowych w Kaliszu odbył się Samochodowy Mundial 2018. Rywalizacja w nim odbyła się na dwóch płaszczyznach, pierwszą z nich był turniej piłkarski rozgrywany na sali gimnastycznej, a drugą był konkurs wiedzy teoretycznej o Piłkarskich Mistrzostwach Świata. Zwycięzca turnieju wyłoniony został z sumy punktów z dwóch konkurencji.
W turnieju wzięło udział 12 klas z naszej szkoły, co daje ponad 120 aktywnie uczestniczących uczniów w tych „Mistrzostwach”!!!
Wielkie gratulacje dla wszystkich klas !!!

W wyniku losowania każda klasa reprezentowała jedno z Państw uczestniczących
w piłkarskich Mistrzostwach Świata, które zaczną się w czwartek w Rosji. Rywalizacja była zacięta zarówno na sali gimnastycznej, gdzie w meczach półfinałowych
i finałowych potrzebne były rzuty karne, jak i sali lekcyjnej gdzie również były potrzebne dodatkowe pytania konkursowe.
W turnieju wiedzy teoretycznej najlepsza okazała się reprezentacja Rosja (klasa IIc). Drużynę Rosji reprezentowali Sebastian Żebrucki oraz Adam Trzęsowski, którzy otrzymali drobne upominki.
Gratulujemy wiedzy !!!

Przed każdym meczem grupowym odbyły się eliminacje w konkursie żonglerki,
a każdą klasę reprezentował jeden wytypowany zawodnik. Do finału awansowało dwóch zawodników Marszał Kuba oraz Wiktor Klimek. Nieznacznie lepszy okazał się uczeń klasy 1A Kuba Marszał. Dla utrudnienia w fazie finałowej zawodnicy musieli żonglować piłką w pozycji siedzącej. Obaj finaliści zostali nagrodzeni upominkami.
Przed meczami fazy finałowej doszło również do meczu towarzyskiego pracowników szkoły z reprezentacją szkoły dziewcząt w piłce siatkowej. Rywalizacja była zacięta,
a wyniku to nikt chyba nie pamięta.

Klasyfikacja turnieju wiedzy teoretycznej:

1. Rosja (IIc)
2. Portugalia (IIa)
3. Niemcy (IIIc)
4. Senegal (Ia )

Turniej piłkarski natomiast rozgrywany był w trzech grupach po 4 drużyny. Do fazy finałowej awansowali zwycięzcy grup oraz jedna drużyna z drugiego miejsca
z najlepszym bilansem punktowym. Po meczach grupowych do fazy finałowej awansowały reprezentacje Senegalu, Hiszpanii, Meksyku i Rosji.

Wyniki meczów półfinałowych:

Hiszpania – Rosja 0 -0 (karne 2-1)
Meksyk – Senegal 0 – 2 (2x Kuba Marszał)
Mecz o III miejsce
Rosja – Meksyk 0 – 0 (karne 2-3 )
Mecz o I miejsce
Senegal – Hiszpania 1 – 1 (karne 2-1) (bramki Marszał – Bittner)

Klasyfikacja turnieju piłkarskiego

1. Senegal (Ia)
2. Hiszpania (IIIb)
3. Meksyk (IIIaz)
4. Rosja (IIc)

Najlepszym zawodnikiem turnieju piłkarskiego wybrany został Jonasz Walas (klasa IIIaz).Najlepszym bramkarzem Kuba Kliber (klasa Ia). Najlepszym strzelcem okazał się Kuba Marszał (klasa I a). Oni również otrzymali drobne upominki.
Najlepsi z dzisiejszego turnieju będą reprezentować szkołę w zawodach międzyszkolnych podczas Kaliskiego Dnia Sportu Szkolnego.

Końcowa klasyfikacja to suma punktów zdobytych w dwóch turniejach. Mistrz Świata, wicemistrz świata oraz brązowi medaliści Mistrzostw Świata kaliskiej Samochodówki zostali udekorowani pamiątkowymi medalami, ale brawa należą się wszystkim klasom, które uczestniczyły w tej imprezie bez znaczenia, które miejsca zajęły !!!

1. Senegal (klasa Ia)
2. Hiszpania (klasa IIIb)
3. Rosja (klasa IIc)
4. Meksyk (IIIaz)
5. Portugalia (IIa)
6. Polska (IIIa)
7. Argentyna ( IIbz)
8. Brazylia (IIb)
9. Niemcy (IIIc)
10. Anglia ( Id)
11. Francja ( Ic)
12. Japonia ( IIIbz)

Za pomoc w organizacji turnieju dziękujemy Radzie Rodziców działającej przy Zespole Szkół Samochodowych oraz Samorządowi Uczniowskiemu.

Organizatorzy:
Karol Kiełbik
Andrzej Płócienniczak
Krzysztof Górny

Informacje wytworzył: Karol Kiełbik
Informację autoryzował: Tomasz Stępniak
Aktualizacja: 13.06.2018 Patrycja Pietrzykowska

Share on Facebook
Udostępnij!