Akcja Krwiodawstwa – 16.10.2014

W tym roku szkolnym akcja honorowego krwiodawstwa w naszej szkole odbyła się 16 października 2014. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy dołączyli do grona honorowych dawców.

Krwiodawca to człowiek o większej niż przeciętna wrażliwości na sprawy ludzkie, skłonny do bezinteresownego działania. To także postawa życiowa, wynikająca z dużego zrozumienia dla potrzeby leczenia krwią lub ratowania życia ludzkiego. Honorowy dawca to altruista, stawiający sobie za cel pomaganie innym, być może również swoim bliskim, kolegom i  przyjaciołom. Dlatego jesteśmy z Was dumni.

W akcji wzięło udział 25 uczniów, łącznie oddano 9090 ml krwi. Dziękujemy dawcom z klas 4b,3b ,2b,3az,3c,2a,2az i 3bz oraz uczennicom klasy 3c za przygotowanie szkolnego happeningu.