Drzwi Otwarte 2017

Szersza współpraca kaliskiej samochodówki z kaliskimi firmami oraz Drzwi Otwarte dla przyszłych uczniów:

W dniu 22 kwietnia 2017 roku podczas corocznych Drzwi Otwartych w naszej szkole podpisano listy intencyjne w sprawie współpracy na rzecz tworzenia warunków dla kształcenia zawodowego i technicznego w branży motoryzacyjnej. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz miasta – prezydent Grzegorz Sapiński, wiceprezydent Artur Kijewski – oraz Mariusz Witczak, naczelnik Wydziału Edukacji.

Podpisane listy intencyjne obejmują prowadzenie szkoleń, zajęć praktycznych
i praktyk zawodowych, rozwój szeroko rozumianej współpracy na polu dydaktycznym, objęcie opieką merytoryczną partnerskiej szkoły.

Dyrektor szkoły, Tomasz Stępniak podkreślał, że podpisywane listy intencyjne stanowią kontynuację dotychczasowych działań placówki:
Poszerzamy współpracę z firmami nie tylko w zakresie zajęć praktycznych, praktyk zawodowych, czy staży. Współpraca będzie się rozwijać również na poziomie szkoleń, dokształcania nauczycieli zawodu. Firmy są w stanie nas wesprzeć, podzielić się doświadczeniem, czy sprzętem technicznym.

Zespół Szkół Samochodowych w Kaliszu prowadzi współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, podpisano już także list intencyjny z powstającym w Kaliszu salonem BMW Arena. Trwają ustalenia w sprawie wznowienia współpracy z Kaliskimi Liniami Autobusowymi.

Dziś listy intencyjne podpisali przedstawiciele czterech firm: AGRO-STAR Tadeusz Nogaj, AUTO CENTRUM Lis, BOSCH SERVICE Całka i PEUGEOT Sztukowski.

Podczas Drzwi Otwartych zarówno nauczyciele, jak i uczniowie zapoznawali przyszłych adeptów sztuki motoryzacyjnej i logistycznej z możliwościami edukacyjnymi szkoły, jej obyczajami i tradycjami oraz możliwościami zatrudnienia po uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji. Zorganizowano konkursy i gry sprawnościowe.

Zobaczcie sami jak się wspólnie bawiliśmy…

Informację wytworzył: Tomasz Stępniak
Aktualizacja: 26.04.2017 rok Patrycja Pietrzykowska