Dzień Dawcy

Akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku w Zespole Szkół Samochodowych była szczególnym dniem w historii naszej szkoły. Nie tylko ze względu, iż był to pierwszy dzień dawcy szpiku, ale przede wszystkim dlatego, iż ta nowa inicjatywa
„Razem przeciw białaczce” połączyła uczniów, nauczycieli i środowisko lokalne.
Wolontariusze szkolnego klubu „Turboserce”, którzy w czwartek 7 kwietnia pracowali non – stop od godziny 7:10 do 14:30, otrzymali gratulacje od Pana Wojciecha Niewinowskiego – koordynatora szkolnych akcji z ramienia DKMS.
W liczbach rezultat akcji przedstawia się tak:
32 zarejestrowane osoby, w tym 12 kobiet i 20 mężczyzn
7 nauczycieli i 20 uczniów oraz 5 osób spoza szkoły.
Akcja była koordynowana przez Panie Dorotę Cichą i Annę Kwaśniewską,
a prowadzona przez 9 wolontariuszy szkolnego klubu „Turboserce”.
Dzień Dawcy był poprzedzony akcją informacyjną prowadzoną przez wychowawców klas i szkolnych koordynatorów. Wolontariusze odbyli dwa szkolenia przygotowujące do samodzielnej pracy podczas akcji.
Po zakończeniu akcji 7 kwietnia wszyscy byli zmęczeni, ale ogromnie szczęśliwi, iż wszystko przebiegło pomyślnie.

Wszystkim uczestnikom akcji: zarejestrowanym dawcom i wolontariuszom składamy wielkie gratulacje oraz podziękowania. Jesteśmy z Was ogromnie dumni!

Informację wytworzyła: Anna Kwaśniewska
Autoryzacja: 12.04.2016r Patrycja Pietrzykowska