Europejski Dzień Języków 2016

Dnia 27 września z okazji Europejskiego Dnia Języków (26 września) klasy pierwsze technikum z Zespołu Szkół Samochodowych w Kaliszu wzięły udział w szkolnym konkursie wiedzy o Austrii. Zadaniem czteroosobowych zespołów klasowych było rozwiązanie quizu dotyczącego tego kraju. Walka była zacięta. Komisja z klasy 3c wraz z nauczycielkami języka niemieckiego p. Dorotą Cichą i p. Natalią Góralczyk sprawdzała odpowiedzi. W tym czasie uczniowie wysłuchali utworów jednego
z austriackich kompozytorów muzyki klasycznej – Johanna Straussa. W pierwszej turze tyle samo punktów zdobyły klasy 1c i 1b, jednocześnie przechodząc do kolejnego etapu konkursu. Ostatecznie jednym punktem zwyciężyła drużyna klasy 1c.
Za wygraną młodzież z 1c otrzymała koszulki, a pozostali uczestnicy konkursu drobne upominki, których sponsorem był Austriacki Instytut we Wrocławiu.
Na koniec wszyscy obejrzeli prezentacje na temat języków w Europie.
Uroczyste wręczenie dyplomów przez dyrektora szkoły nastąpiło 14 października podczas apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Organizatorzy: mgr Dorota Cicha, mgr Natalia Góralczyk

Informację wytworzyła: Natalia Góralczyk