Rozgrywki o Mistrzostwa Kalisza w piłce nożnej halowej chłopców

 

 

W dniu 06.11.2018 w hali Zespołu Szkół Samochodowych w Kaliszu odbyły się rozgrywki o Mistrzostwo Kalisza w piłce nożnej halowej chłopców. W popularnej “Samochodówce” rozgrywane były mecze w ramach grupy C i grupy D. 
W grupie C bezapelacyjnie awans do finału miasta uzyskali zawodnicy III Liceum po wygranych meczach z Zespołem Szkół Techniczno – Elektronicznych oraz z I Liceum Ogólnokształcącym.

Nas, z oczywistych względów, interesowała walka w grupie D, gdzie do boju stanęły ekipy gospodarza rozgrywek kaliskiej “Samochodówki” oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych i IV Liceum.

W pierwszym meczu zmierzyły się ekipy „Ekonomika” oraz gospodarza – Samochodówki i choć dwa razy na prowadzenie wychodzili goście, to za każdym razem po strzałach Kuby Marszała wyrównywali gospodarze, a przy odrobinie szczęścia mogli ten mecz nawet wygrać. Niestety na drodze do bramki stawała kilkukrotnie albo poprzeczka, albo bramkarz „Ekonomika”. Mecz ostatecznie zakończył się podziałem punktów z wynikiem 2-2.

W drugim, nie mniej zaciętym meczu, IV Liceum nieznacznie wygrało z „Ekonomikiem” 1-0 i wiadomym było to, że o awansie do finału miasta zadecyduje ostatni mecz pomiędzy gospodarzami – Zespołem Szkół Samochodowych, a IV LO.

Mecz od początku był bardzo szybki, zacięty i momentami bardzo agresywny. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy IV LO, tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę. Niestety czasu młodej ekipie „Samochodówki” wystarczyło tylko na doprowadzenie do remisu, po strzale Szymona Rembiszewskiego 50 sekund przed końcową syreną lot piłki zmienił Kuba Marszał i ta znalazła się w siatce.

Mimo, iż nasza drużyna nie przegrała meczu, nie awansowała do finału miasta, ten wywalczyła drużyna IV Liceum Ogólnokształcącego.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom grup i życzymy powodzenia w finale!!!

W składzie Zespołu Szkół Samochodowych zagrali:

1. Mendera Olaf

2. Kuba Marszał

3. Mikołaj Nowak

4. Szymon Rembiszewski

5. Kuba Konopa

6. Kuba Siuda

7. Szymon Bryła

8. Kacper Strzyż

9. Mateusz Ratajczyk

10. Karol Drobnik

Opiekun Karol Kiełbik

Informację wytworzył: Karol Kiełbik
Informację autoryzował: Tomasz Stępniak
Aktualizacja: 08.11.2018 Patrycja Pietrzykowska

Zmień rozmiar czcionki
Wybierz kolor