Samochodówka godnie reprezentuje Kalisz

Uczniowie kaliskiej „Samochodówki” zakwalifikowali się do okręgowego etapu VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Sukces kaliszan jest tym większy, że do konkursu przystąpiło prawie 7 tysięcy osób, z czego dalej przeszło niewiele ponad pół tysiąca. Pierwszy, szkolny etap olimpiady, który odbył się 11 października przeszło pozytywnie 534 uczniów, w tym 56 z Wielkopolski.

Awans do drugiego etapu wywalczyli ci, którzy najlepiej odpowiedzieli na 25 testowych pytań z zakresu podstaw logistyki oraz roli transportu i spedycji. Wśród nich znalazło się czterech reprezentantów Zespołu Szkół Samochodowych w Kaliszu: Kacper Biernacki, Amadeusz Kabat, Bogumił Musiałowicz oraz Dawid Staszewski.

Po raz kolejny zmierzą się z zadaniami konkursowymi 5 grudnia br.
Finał olimpiady, do którego zakwalifikuje się ścisła czołówka młodych logistyków, będzie miał miejsce 7 marca w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki. Stawką są bezpłatne studia, staże, praktyki i inne cenne nagrody.

Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.