Światowy Dzień Życzliwości i Uśmiechu w Naszej Szkole

   Lubię to:

   Rozmiar czcionki : Powiększ | Zmniejsz

   image_print

   Pomysł zorganizowania takiego święta narodził się w 1973 roku
   w Stanach 
   Zjednoczonych i był odpowiedzią na konflikt pomiędzy Egiptem
   i Izraelem. 
   Z czasem święto przerodziło się w całkowicie niepolityczne. Światowy Dzień Życzliwości miał służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie drugim ludziom życzliwości. 21 listopada obchodziliśmy po raz pierwszy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Uśmiechu. Na tydzień przed obchodami święta zostały przygotowane plakaty i tablice Informacyjne. Na drzwiach każdej pracowni zostały naklejone plakaty z napisami: „Uśmiechnij się”, „Uśmiech otwiera serca”, „Bądź życzliwy dla innych”….. 

   21 listopada w bibliotece szkolnej wystawiona została „Księga życzliwości”,do której można było wpisać się. Chętnych nie brakowało.Uczennice z kółka bibliotecznego przygotowały w tym dniu życzenia dla wszystkich uczniów i nauczycieli oraz rady
   z „Poradnika Życzliwości
   ”: 
   Bądź życzliwy nie tylko w Dniu Życzliwości”, „Nigdy nie lekceważ potęgi dobrego słowa lub uczynku”, „Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany”…


   Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Uprzejmość jest zawsze na miejscu. 
   To przecież ona sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. To nieprawda,      że tylko negatywne emocje są zaraźliwe. Życzliwość rodzi życzliwość. Bądźmy życzliwi nie  tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok !!!

   Święto Życzliwości w naszej szkole przygotowali:Uczennice z kółka bibliotecznego
   z klasy Ic, 
   wraz z opiekunami: mgr Barbarą Mizerską  i mgr Dorotą Cichą

    

   image0071image0051image0091image0111
   Share on Facebook
   Udostępnij!