UCZNIOWIE SAMOCHODÓWKI NA SPOTKANIU Z CYKLU „KINO NA TEMAT”

UCZNIOWIE SAMOCHODÓWKI NA SPOTKANIU

Z CYKLU „KINO NA TEMAT”

Dnia 22 kwietnia grupa uczniów naszej szkoły brała udział w spotkaniu

z cyklu „KINO NA TEMAT” zorganizowanym przez kino HELIOS.

„KINO NA TEMAT” to cykl imprez tematycznych, dotyczących aktualnych tematów społecznych, takich jak: wykluczenie społeczne, bezrobocie młodych, bezdomność, tolerancja, a także innych ważnych dla młodzieży w wieku dorastania tematów.

Przedstawiony film „Zjazd Absolwentów” dotyczył problemu przemocy w szkole. Skąd się to bierze? Główna bohaterka Anna Odell powraca na ekranie do czasów szkolnych i swoich bolesnych doświadczeń. Prześladowanie, którego doświadczała od rówieśników odcisnęło piętno na całe jej życie.

Po skończonej projekcji rozpoczęła się dyskusja na temat przemocy i agresji – jakie są jej przyczyny i jak można temu zapobiegać? Na pytanie postawione w finale dyskusji „Czy można oprzeć się presji grupy?” widzowie w przeważającej części odpowiedzieli twierdząco.

Organizatorką spotkania w kinie Helios była Pani Monika Gawianowska. Zaproszonym gościem – ekspertem była  Pani Aneta Lis Kotowska, szefowa kaliskiego stowarzyszenia Karan, terapeutka uzależnień, trener Treningu Zastępowania Agresji, pracująca na co dzień z młodzieżą.

Uczniowie naszej szkoły ocenili imprezę jako bardzo ciekawą  i potrzebną.

Sponsorami naszego udziału w imprezie była

Rada Rodziców Zespołu Szkół Samochodowych.

Informację wytworzył: Barbara Mizerska
      Autoryzował: dyr. Tomasz Stępniak