Wizyta w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu

W grudniu uczniowie klasy 4a wraz z wychowawca p.Agnieszką Jarecką zwiedzali Wydział Politechniczny PWSZ. Dla uczniów była to znakomita okazja do uzyskania informacji o możliwości dalszego kształcenia i podnoszenia swoich kwalifikacji po ukończeniu szkoły ponadgimnazjalnej, przed wyborem dalszej drogi życiowej.
      Dzięki uprzejmości pracowników uczelni młodzież zwiedzała nowoczesne pracownie dydaktyczno-laboratoryjne Wydziału Politechnicznego PWSZ w Collegium Mechanicum oraz Collegium Ecologicum, pracownie techniczne oraz Centrum Dydaktyczne Badań Kół zębatych – najnowocześniejszy w Europie i unikatowy w skali kraju ośrodek badawczy. Uczniowie przekonali się, że studia techniczne są przyszłością, a otaczająca nas technologia inżynierska coraz bardziej interesująca i fascynująca.

IMG_1298IMG_1294IMG_1292IMG_1289IMG_1288IMG_1286IMG_1284IMG_1280

Informację wytworzyła: Agnieszka Jarecka