26 kwietnia 2024r. wraz z uczniami klas drugich, którzy uczą się w zawodzie technik logistyk odwiedziliśmy firmę KRAUS FOLIE Sp. z o.o.
w Kaliszu, która zajmuje się produkcją folii.

Naszą wycieczkę w firmie rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji multimedialnej, która pokazała nam historię powstania firmy oraz zakres jej działalności. Poznaliśmy również podstawowe zasady BHP obowiązujące  w czasie zwiedzania produkcji.

Na hali produkcyjnej z bliska mogliśmy się przyjrzeć jak produkowana jest folia, z jakich surowców powstaje, jak pracują nowoczesne maszyny i na czym polega produkcja metodą wytłaczania z rozdmuchem. Największe wrażenie na wszystkich uczestnikach wycieczki zrobił ogromny balon folii, który powstaje podczas przekształcania surowców w wyrób gotowy.  Po zwiedzaniu hali produkcyjnej przeszliśmy do laboratorium, w którym poznaliśmy w jaki sposób kontrolowana jest jakość wyprodukowanej folii.

Bardzo  dziękujemy wszystkim zaangażowanym pracownikom firmy KRAUS FOLIE Sp. z o.o. za zaproszenie, możliwość zwiedzenia hal produkcyjnych, za przekazaną wiedzę,  upominki i życzliwe przyjęcie. 

Informację wytworzyła: Agnieszka Kujawińska
Informację autoryzował: Tomasz Stępniak
Aktualizacja: 29.04.2024 Patrycja Pietrzykowska

Zmień rozmiar czcionki
Wybierz kolor