Konkurs “SAMOCHODÓWKA” zawodowo 2021 już za nami !!!

23 kwietnia br. odbyły się w naszej szkole dwie edycje online konkursu języka angielskiego zawodowego – „Professional English in Car Mechanics”, dla branży samochodowej oraz „Professional English in Logistics” dla branży logistycznej. Organizacją, opracowaniem zagadnień konkursowych oraz przygotowaniem uczniów zajęły się p. Katarzyna Górska oraz p. Ewa Jeżyk.

„Samochodziarze” zmierzyli się ze słownictwem związanym z budową, obsługą i naprawą pojazdów samochodowych, a logistycy z nazewnictwem z dziedziny magazynowania.

Do konkursu przystąpiło łącznie 58 uczniów – 22 osoby wzięły udział w części związanej z motoryzacją, a 36 stawiło czoła terminom logistycznym. Cieszy nas fakt, że języki obce w naszej szkole stają się dla uczniów coraz mniej obce, a znajomość języka branżowego zaczyna być doceniana.

Walka była zacięta, ale w końcu udało wyłonić się zwycięzców. Wyniki przedstawiają się następująco:

1. Professional English for Car Mechanics:
1 m-ce DOBRACH MACIEJ 2bg
2 m-ce WALASZCZYK DAWID 2bg
3 m-ce SOBCZAK BARTOSZ 3a
oraz wyróżnienie dla: Staniek Maciej – 2bg, Sar Jakub – 2bg
W tej grupie walka była tak wyrównana, że pięć osób uzyskało taki sam wynik, więc o zwycięstwie zadecydowało kolejne kryterium, czyli czas ukończenia.

2. Professional English for Logistics:
1 m-ce ŁUKASZCZYK WIKTORIA 3c
2 m-ce OSTOJSKI ŁUKASZ 2dg
3 m-ce POPIOŁEK KINGA 2dg
oraz wyróżnienie dla: Borowiak Ewa – 3c, Załęczny Julia – 1cp

Tutaj bezkonkurencyjna okazała się Wiktoria Łukaszczyk, jednakże kolejne cztery osoby mogą pochwalić się tym samym wynikiem, toteż w celu wyłonienia zwycięzców również wzięto pod uwagę kryterium czasu.

llllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Informację wytworzyła: Katarzyna Górska
Aktualizacja: 27.04.21 Patrycja PIetrzykowska