W Zespole Szkół Samochodowych w Kaliszu od kilku lat organizowana jest akcja dobroczynna “I Ty możesz zostać św. Mikołajem”.
Zebrane na ten cel słodkości przekazywane są 6 grudnia – Mikołajki, podopiecznym świetlicy KARAN w Kaliszu.
W tym roku Mikołaj był bardzo hojny i przekazał mnóstwo paczek dla maluchów. Wspólne kolędowanie z przedstawicielami kaliskiej Samochodówki z klasy 5cp było dużym przeżyciem dla Wszystkich uczestników Mikołajek.
W ramach podziękowań pani Monika Polińska – organizatorka akcji oraz przewodnicząca Rady Rodziców z klasy 2az pani Karina Szymańska zostały zaproszone na kolację wigilijną, w której uczestniczyli również Prezydent Miasta Kalisza pan Krystian Kinastowski, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych pan Janusz Siwiński, Małgorzata Marcinkowska- pełnomocnik do spraw uzależnień, przedstawiciele MOPS-u, pan Robert Garbacz przedstawiciel firmy Lions Club oraz Proboszcz Parafii Opatrzności Bożej ks. Antoni Wita.
Wszyscy zaproszeni goście życzyli podopiecznym zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych błogosławieństwa Bożego oraz spełnienia marzeń w Nowym 2024 Roku. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć Jasełka przygotowane przez najmłodszych ze świetlicy socjoterapeutycznej. Wspólne kolędy i pastorałki śpiewane przy akompaniamencie gitary przeniosły uczestników w świąteczny klimat.
Wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w organizację akcji w Zespole Szkół Samochodowych Bardzo Serdecznie Dziękujemy!

 

Informację wytworzyła: Monika Polińska
Informację autoryzował: Tomasz Stępniak
Aktualizacja: Patrycja Pietrzykowska

Zmień rozmiar czcionki
Wybierz kolor