Uczniowie naszej szkoły najlepsi w regionie

 

 

Uczniowie naszej szkoły najlepsi w regionie   

W dniu 11 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych Centrum Kształcenia Ustawicznego  w Ostrowie Wielkopolskim  odbył się  finał III edycji Wielkopolskiego Konkursu Języka Angielskiego Zawodowego – Professional English 2014. W konkursie wzięli udział uczniowie: Zespołu Szkół Samochodowych z Poznania, Zespołu Szkół Technicznych z Leszna, Zespołu Szkół Transportowo- Elektrycznych z Ostrowa Wielkopolskiego, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Gniezna oraz Zespołu Szkół Samochodowych z Kalisza. W finałowych rozgrywkach uczestniczyło 10 laureatów wyłonionych z 49 uczestników etapu online.

Z naszej szkoły do konkursu finałowego zakwalifikowali się: Michał Leśniak IVa, Robert Woźniak IVa, Patryk Jasiński IIa oraz Mariusz Woźniak IIa.

Po intensywnych przygotowaniach, powtarzaniu słówek w szkole, na zajęciach, a nawet w warsztacie samochodowym i autobusie, po braterskim mobilizowaniu się, wzajemnym zadawaniu wielu skomplikowanych pytań dotyczących zawiłości motoryzacji i odrobinie stresu i presji, po szybkiej podróży autobusem, z którego nie chcieliśmy wysiadać, po tym wszystkim, udało nam się dotrzeć na miejsce gdzie  zostaliśmy miło powitani w progach Zespołu Szkół Transportowo- Elektronicznych w Ostrowie.

Konkurs rozpoczął się prezentacją na temat jego dwóch poprzednich edycji, których finał odbywał się w naszej kaliskiej „Samochodówce”. Następnie rozpoczęła się finałowa rozgrywka, której poziom był bardzo wysoki. Aby wytypować zwycięzców wykorzystano 176 przygotowanych zadań i zorganizowano dogrywkę z kolejną rundą bardzo trudnych pytań. Różnice punktowe między dziesięcioma uczestnikami były niewielkie. Świadczy to o wysokim poziomie przygotowania uczestników i dobrej selekcji na wcześniejszym etapie. Nasi uczniowie zdominowali tę rywalizację i odnieśliśmy wielki sukces zajmując cztery miejsca w czołówce: Robert Woźniak – I miejsce, Patryk Jasiński – II miejsce, Michał Leśniak- III miejsce, a Mariusz Woźniak – IV miejsce.

Robert Woźniak, jako zwycięzca, podziękował organizatorom za doskonałe  przygotowanie, wspaniałą przyjacielską atmosferę, którą udało im się stworzyć podczas tej edycji konkursu oraz cenne nagrody.

Zostały one ufundowane przez wydawnictwo Oxford University Press, księgarnię Polanglo, salon samochodowy Nissan Polody z Kalisza, salon Peugeot Sztukowski, sklep motoryzacyjny MINIMOT, Starostwo Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Ambasadę Amerykańską z siedzibą w Warszawie.

Na zakończenie konkursu dyrektor Salonu Nissan Polody p. Ryszard Kopczyk opowiadał uczestnikom o modelach samochodów Nissan oraz o zmaganiach rajdowych, a następnie zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek.

Atmosfera wśród uczestników, organizatorów, publiczności, nauczycieli – koordynatorów i przedstawicieli sponsorów była bardzo przyjacielska. Świadczą o tym uśmiechy na  zdjęciach.

Dzięki współpracy szkół technicznych i samochodowych z wielkopolski podjęto już decyzję odnośnie kolejnej, czwartej edycji konkursu Professional English. Odbędzie się ona w roku 2015, z finałem w ZSTE w Ostrowie Wielkopolskim.

Zmień rozmiar czcionki
Wybierz kolor