W dniu 20 grudnia 2023 roku uczniowie klasy 5ap i 5cp  pojechali na wycieczkę integracyjną do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki, było zwiedzanie Muzeum –Ratusz, w którym wszyscy poznali historię średniowiecznego Torunia. Następnie przeszliśmy urokliwymi uliczkami Torunia pod dom Mikołaja Kopernika, Bazylikę katedralną św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, zamek krzyżacki, Krzywa Wieża, po czym udaliśmy się do Żywego Muzeum Piernika na warsztaty. Każdy uczestnik mógł zrobić pierniki w różnej formie wg. własnego pomysłu. Po zrobieniu dekoracyjnych pierników, mieliśmy chwilkę czasu na zakup pamiątek i pierników oraz klasowe pamiątkowe zdjęcie. Zadowoleni z wycieczki uczniowie wraz z nauczycielami ruszyli w podróż powrotną do Kalisza. Z całą pewnością można stwierdzić, że integracja się udała.

Informację wytworzyła: Agnieszka Jarecka
Informację autoryzował: Tomasz Stępniak
Aktualizacja: 23.12.2023 Patrycja Pietrzykowska

Zmień rozmiar czcionki
Wybierz kolor