Dzień sportu w „Samochodówce”

W piątek 3 czerwca w na sali sportowej w Zespole Szkół Samochodowych odbył się Dzień Sportu połączony z Dniem Dziecka. Od godziny 9 rano trwały rozgrywki o miano najlepszej klasy w halową piłkę nożną.

Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn klasowych zarówno z technikum, jak i z klas zasadniczych.

Mecze odbywały się raz 8 minut w systemie brazylijskim (do 2 przegranych). Każdy mecz miał swoją dramaturgię i naszpikowany był solidną dawką emocji, nad którymi panowali sędziowie, czyli nauczyciele wychowania fizycznego Karol Kiełbik oraz Krzysztof Górny.

Po 22 meczach najlepsza okazała się klasa IIbz, która w finale wygrała
      z klasą IIIc 5-2.
      W meczu o trzecie miejsce klasa IIIb wygrała minimalnie z klasą IIaz 1-0.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Jakub Jóźwiak z klasy IIbz.
      Trzy pierwsze drużyny otrzymały słodkie upominki, o które postarał się samorząd uczniowski.
      Dodatkową atrakcją w przerwie między meczami był pojedynek studentów kaliskiego PWSZ z trzeciego roku studiów z nauczycielami Zespołu Szkól Samochodowych (wspieranych przez uczniów). Pierwszy mecz zakończył się remisem 1-1 (w karnych lepsi studenci 2-1) w drugim lepsi nauczyciele 1-0.
      Obie bramki zdobył Karol Kiełbik, a bramkę w serii rzutów karnych zdobył Marek Żyźniewski.
      Po turnieju odbył się jeszcze jeden pojedynek, w którym dziewczyny z klasy Ic zagrały
      z chłopakami z klasy IIIa. Mecz zakończony sprawiedliwym remisem, wymiany koszulek nie było.

Imprezę zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego Karol Kiełbik oraz Krzysztof Górny przy pomocy samorządu uczniowskiego.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy organizatorom.
      Do zobaczenia za rok !!

IMG_1606IMG_1608IMG_1621IMG_1642IMG_1647IMG_1651IMG_1651IMG_1660IMG_1664IMG_1665

Informację wytworzył: Krzysztof Górny
      Aktualizacja: 07.06.2016r Patrycja Pietrzykowska