“Komórkomania” – szlachetna akcja

Po raz drugi mieliśmy okazję podjąć się zadania organizacji na terenie naszej szkoły rejestracji dawców komórek macierzystych do bazy Fundacji DKMS.
Akcja była otwarta dla wszystkich chętnych, wzięli w niej udział zarówno uczniowie jaki i pracownicy szkoły.

Proces rejestracji był koordynowany przez p. D. Cichą i A. Kwaśniewską,
a przeprowadzony został samodzielnie przez wolontariuszki klubu „Turboserce”, uczennice klas 4c,3c i 2c: Natalię Biernat, Martynę Dudek, Kingę Jędrzejewską, Natalię Milewską, Karolinę Szydzisz oraz Weronikę Wąsik.

„Komórkomania” w Samochodówce przebiegła bardzo sprawnie. Mimo wielu zadań
i szczegółowej procedury dziewczyny poradziły sobie perfekcyjnie.

Bardzo cieszy nas przede wszystkim fakt, że nasi uczniowie i pracownicy tak licznie przyłączyli się do tej szlachetnej inicjatywy.

Mamy nadzieję, że nasza praca propagująca ideę dawstwa przyczyni się do wielu takich pozytywnych działań w przyszłości.

Informację wytworzyły: Dorota Cicha i Anna Kwaśniewska
Aktualizacja: 01.04.2019 Patrycja Pietrzykowska