Stop dopalaczom

   Lubię to:

   Rozmiar czcionki : Powiększ | Zmniejsz

   image_print

   UCZNIOWIE  SAMOCHODÓWKI PROTESTUJĄ  PRZECIW  DOPALACZOM

    

   image0045image0064

   Dnia 19 maja uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie z innych szkół kaliskich brali udział  w happeningu skierowanym przeciw dopalaczom.

    Młodzieży towarzyszyli nauczyciele oraz szkolni pedagodzy, a także kaliscy policjanci, którzy byli koordynatorami akcji.

    O godzinie 9:00 przed  budynkiem naszej szkoły  rozpoczął się marsz przeciwko dopalaczom.

   Wszyscy przemaszerowali w rejon targowiska, w pobliżu którego od niedawna zlokalizowany jest jeden z punktów z tak zwanymi „produktami kolekcjonerskimi”

    Uczestnicy przemarszu nieśli przygotowane przez siebie transparenty z napisami: „Wolność bez nałogów”, „Mówimy stop dopalaczom”, „Życie jest odlotowe bez narkotyków”, „Dopalacze wypalają”, „Tylko słabi biorą”

   Grupę protestującą prowadził jeden z uczestników marszu zachęcając przez mikrofon do skandowania haseł: „Bądź jak byk – pokaż rogi, w otchłań piekła rzuć nałogi”, „Życie jest odlotowe i bez narkotyków”, „Uzależnia mnie tylko sport”, „Dopalacze wypalają”, „Stop dopalaczom”, „ Wolność bez nałogów”

    Mieszkańcy Kalisza żywo reagowali na widok barwnego korowodu  wyrażając głośno poparcie dla idei propagowanych przez uczniów.

   Prezentujemy kilka wypowiedzi naszych uczniów co myślą na temat dzisiejszego protestu przeciw dopalaczom.

   – Dopalacze to duży problem w Kaliszu!

   – Dopalacze uzależniają i to jest najgorsze!

   – Nie dość, że dopalacze szkodzą zdrowiu, to wpływają na poczucie bezpieczeństwa!

   -Tym marszem sprzeciwiamy się dziś dopalaczom. Szczególnie, gdy sklep z tymi substancjami jest tak blisko naszej szkoły!

   – Chcemy, żeby tego w ogóle w Kaliszu nie było!

   Share on Facebook
   Udostępnij!