Studenci z „ERASMUSA” w Samochodówce

Na zaproszenie uczniów i nauczyciela wychowania fizycznego Krzysztofa Górnego
      w ramach zajęć Szkolnego Klubu Sportowego w Zespole Szkół Samochodowych
      w Kaliszu z wizytą gościli studenci przebywający obecnie na wymianie międzynarodowej w ramach programu Erasmus w kaliskiej PWSZ. Celem tego programu jest wymiana doświadczeń pomiędzy studentami i uczelniami w Unii Europejskiej.
      Studenci z Erasmusa studiują w PWSZ Kalisz na kierunkach technicznych, takich jak: elektrotechnika, inżynieria, mechanika, czy zarządzanie, w Portugali zaś na Uczelni Politechnicznej w Bragancy. W ramach wizyty w kaliskiej Samochodówce zwiedzali między innymi pracownie zawodowe oraz zapoznali się z naszymi kierunkami kształcenia.
      Na koniec spotkania odbył się mecz futsalu między reprezentacją PWSZ, która przygotowuje się do rozgrywek w ramach Akademickich Mistrzostw Polski z uczniami Samochodówki. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że uczniowie mogli sprawdzić sięw praktycznej umiejętności wykorzystywania języka angielskiego rozmawiając
      o gwiazdach piłkarskich z naszych krajów – Ronaldo, czy Lewandowskim.

IMG_0976IMG_0870IMG_0872IMG_0873

Informację wytworzył: Krzysztof Górny