Tegoroczna akcja “SPRZĄTANIE ŚWIATA”

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję „Sprzątanie świata – Polska pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”. Akcja jest rozpowszechniona dzięki Fundacji Nasza Ziemia.
Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Zgodnie z tegorocznym hasłem przez dwa dni 19 i 20 września uczniowie zbierali i segregowali śmieci w specjalnie do tego typu odpadów przeznaczone worki
w odpowiednim kolorze. Wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy za pomoc
i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie wyniosą z tych zajęć jak najwięcej pozytywnych wartości i będą dbać o środowisko nie tylko w czasie zorganizowanych akcji, ale także na co dzień.

Informację wytworzyła: Agnieszka Jarecka
Aktualizacja: 04.10.2019 Patrycja Pietrzykowska