„TURBOSERCE” bije dla osób chorych na białaczkę

Nasza szkoła przyłączyła się do kampanii społecznej „Razem przeciw białaczce”.
      Celem akcji jest przełamanie lęków dotyczących dawców szpiku oraz kształtowanie świadomego podejmowania decyzji wśród młodzieży.

Rozpoczęcie kampanii szkolnej miało miejsce 11 marca 2016 r. na spotkaniu informacyjnym z dyrektorem, kadrą pedagogiczną, wolontariuszami oraz oczywiście wszystkimi uczniami naszej szkoły. Wolontariusze szkolnego klubu o nazwie „Turboserce”, jak również Samorząd Uczniowski i Krwiodawcy ZSS zjednoczyli swoje działania, aby przedstawić dotychczasowe akcje pomocowe oraz wesprzeć nową inicjatywę jaką jest „Dzień Dawcy”.
      Od poniedziałku rusza kampania informacyjna prowadzona przez wychowawców, nauczycieli i szkolnych wolontariuszy, która ma na celu przedyskutowanie
      z młodzieżą problemu białaczki, rejestrowania się w bazie danych komórek macierzystych i oddawania szpiku.
              Podczas Dnia Dawcy 7 kwietnia 2016 r. w godzinach od 9.00 do 13.00 wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat będą mogły zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Polega to na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu
      z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.
      Do udziału w akcji zaproszeni są wszyscy uczniowie, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców, partnerzy szkoły, a także wszyscy chętni mieszkańcy Kalisza.
      Chcielibyśmy, aby nasze działania dobroczynne były wspólną wartością całej naszej społeczności szkolnej i środowiska lokalnego.

DSC00394DSC00398DSC00400DSC00403DSC00406DSC00409DSC00416DSC00418DSC00421

Informację wytworzyła: Anna Kwaśniewska