VIII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

7 października ruszyła VIII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna. Do eliminacji szkolnych zgłosiło się ponad 8300 uczniów z całej Polski. Organizowany przez Wyższą Szkołę Logistyki turniej wiedzy to dla wielu młodych ludzi początek kariery
      w wymarzonym zawodzie.

Punktualnie o godzinie 11:00 trzynastu ochotników rozpoczęło rozwiązywanie olimpijskich testów, które otworzyć mają drogę do zwycięstwa w VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej.  W ciągu 40 minut początkujący logistycy musieli znaleźć odpowiedź na 25 pytań z zakresu ogólnej wiedzy logistycznej, przewidzianej podstawą programową dla zawodu technik logistyk.

Wyniki szkolnych eliminacji znane będą do końca października. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie z zestawem pytań w I etapie spotkają się na zawodach okręgowych, które odbędą się 1 grudnia. Po II etapie znany będzie skład finału, czyli ok. 50 najlepszych młodych logistyków w kraju, którzy zawalczą o olimpijskie podium podczas III etapu, 4 marca 2016 roku w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

S6303371S6303370S6303369S6303366S6303365S6303364

Informację wytworzyła: Aldona Stępniak