Wycieczka do Drezna :)

Wycieczka do Drezna :)

Dnia 1 kwietnia 2014r.  byliśmy na zagranicznej wycieczce szkolnej u naszych zachodnich sąsiadów-Niemców w Dreźnie (DRESDEN). W wyjeździe wzięło udział 13 uczniów pod opieką  Pani Profesor Doroty Cichej oraz  Pana Profesora  Jakuba Gałęskiego

Cały event rozpoczął się już o 5 rano, co z uwagi na zmianę czasu nie było łatwe. Na szczęście wszyscy dotarli na czas i po szybkim spakowaniu się w nieco przyciasny mikrobus obraliśmy kierunek Wrocław. Cała podróż mijała szybko, sprawnie i bez niespodzianek.

Do celu dotarliśmy wcześniej niż było to zaplanowane, dlatego też mieliśmy więcej czasu na zwiedzanie pięknego Starego miasta i bogato zaopatrzonego Muzeum Transportu (Verkehrsmuseum) przy Augustusstraße w samym centrum Starówki.

Następnie zwiedzaliśmy Starówkę, poznaliśmy ciekawą historię miasta i zrobiliśmy wiele zdjęć. Nasi opiekunowie dali także nam 40 minut wolnego czasu na drobną przekąskę (zamówioną po niemiecku :) lub mały odpoczynek na ławce na nabrzeżu Łaby.

Ostatnim punktem wyjazdu, a zarazem wisienką na torcie była wizyta w fabryce Volkswagena o ciekawej nazwie „Szklana manufaktura” (Gläserne Manufaktur”), gdzie produkowany jest topowy model Volkswagena, ekskluzywny Pheaton (dla wtajemniczonych Pejton).

Po wyjątkowym obiekcie oprowadzała nas sympatyczna Polka. Zapoznani zostaliśmy z procesem produkcji samochodów oraz mieliśmy okazję do zadawania nurtujących nas pytań. Niestety nie można było robić zdjęć !

Najbardziej podobała nam się możliwość zajęcia pozycji kierowcy za sterem tej wspaniałej limuzyny oraz dwóch innych równie wspaniałych pojazdów „dla ludu”( Touareg i CC ).

Po chwili spędzonej w galerii handlowej, zmęczeni ale zadowoleni ruszyliśmy do Polski.

Droga powrotna minęła przy śpiewach i dowcipach, a czterystukilometrowa trasa (w większości wspaniałymi autostradami) upłynęła gładko i bardzo szybko. Po powrocie do Kalisza wszyscy w szampańskich humorach rozjechali się do domów.

tekst: Michał Leśniak, Robert Woźniak, Adrian Pawliczak

zdjęcia: Adrian Herman