I miejsce w XIII Olimpiadzie Techniki Samochodowej SAMOCHODOWA SZKOŁA ROKU 2012

   Lubię to:

   Rozmiar czcionki : Powiększ | Zmniejsz

   image_print

   TRZECI ROK Z RZĘDU JESTEŚMY

   NAJLEPSZĄ SAMOCHODOWĄ SZKOŁĄ W POLSCE

    WYGRALIŚMY XIII OLIMPIADĘ TECHNIKI SAMOCHODOWEJ 2012

   Olimpiada Techniki Samochodowej organizowana jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej przez Wydawnictwa Komunikacji i Łączności oraz redakcję miesięcznika Auto Moto Serwis w Warszawie.

   W 2012 roku przeprowadzona została XIII edycja Olimpiady, która adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o specjalnościach samochodowych. W jej trakcie oceniana jest wiedza i umiejętności praktyczne z zakresu techniki samochodowej, szczególnie: budowy pojazdów samochodowych, działania podzespołów, eksploatacji i diagnostyki pojazdów, technologii napraw i wyposażenia warsztatów oraz zagadnień związanych z bhp i ochroną środowiska.

   Olimpiada przeprowadzana jest trójetapowo. I etap obejmuje eliminacje przeprowadzane w szkole, najlepsi uczniowie z tych eliminacji kwalifikują się do rozgrywki półfinałowej (II etap), która przeprowadzana jest w formie testu pisemnego. Najlepsza dziesiątka uczniów półfinału awansuje do finału (III etap).

   Rozgrywka finałowa polega na wykonania zadań praktycznych związanych z diagnostyką, obsługą, naprawą i serwisowaniem pojazdów samochodowych.

   W tegorocznym półfinale XIII Olimpiady, który odbył się 24 marca 2012 roku w Warszawie uczestniczyło w niej ponad 400 uczniów z całej Polski.

   Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Staszica w Kaliszu reprezentowany był przez trzech uczniów Technikum nr 3, tj.: Roberta Woźniaka, Krzysztofa Wałęsę i Arkadiusza Walęckiego.

   Do finału XII Olimpiady zakwalifikowali się dwaj uczniowie naszej szkoły: Krzysztof Wałęsa i Arkadiusz Walęcki. Finał Olimpiady rozegrany został w dniu 12.05.2012 roku w siedzibie firmy BOSCH w Warszawie, ul. Jutrzenki 105. Obaj finaliści, reprezentanci naszej szkoły odnieśli duży sukces.

   Po podsumowaniu wyników wszystkich etapów XIII Olimpiady Techniki Samochodowej 2012:

    

   W klasyfikacji indywidualnej:

    

   I miejsce – Krzysztof Wałęsa

   V miejsce – Arkadiusz Walęcki

    

   Opiekunem merytorycznym olimpijczyków był mgr inż. Tadeusz Duras

   W klasyfikacji zespołowej:

    I miejsce – Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Staszica w Kaliszu

    i nasza Szkoła kolejny raz uzyskała zaszczytny tytuł

    SAMOCHODOWEJ SZKOŁY ROKU 2012

    

   Tytuł Samochodowej Szkoły Roku uzyskaliśmy trzeci raz z rzędu, po sukcesach w latach 2010 oraz 2011. Więcej…

    

   Nad prawidłowym przebiegiem Olimpiady czuwała komisja pod przewodnictwem prof. nadzw. dr. hab. inż. Feliksa Rawskiego, a w jej skład wchodzili pracownicy naukowo-dydaktyczni Politechniki Warszawskiej i przedstawiciele organizatorów.

   Finaliści Olimpiady zwolnieni są z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na mocy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej.

     

   GRATULACJE DLA LAUREATÓW

   Share on Facebook
   Udostępnij!