SAMOCHODOWA SZKOŁA ROKU 2012

 

 

TRZECI ROK Z RZĘDU JESTEŚMY

NAJLEPSZĄ SAMOCHODOWĄ SZKOŁĄ W POLSCE

 WYGRALIŚMY

 XIII OLIMPIADĘ

TECHNIKI SAMOCHODOWEJ 2012

Olimpiada Techniki Samochodowej organizowana jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej przez Wydawnictwa Komunikacji i Łączności oraz redakcję miesięcznika Auto Moto Serwis w Warszawie.

W 2012 roku przeprowadzona została XIII edycja Olimpiady, która adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o specjalnościach samochodowych. W jej trakcie oceniana jest wiedza i umiejętności praktyczne z zakresu techniki samochodowej, szczególnie: budowy pojazdów samochodowych, działania podzespołów, eksploatacji i diagnostyki pojazdów, technologii napraw i wyposażenia warsztatów oraz zagadnień związanych z bhp i ochroną środowiska.

Olimpiada przeprowadzana jest trójetapowo. I etap obejmuje eliminacje przeprowadzane w szkole, najlepsi uczniowie z tych eliminacji kwalifikują się do rozgrywki półfinałowej (II etap), która przeprowadzana jest w formie testu pisemnego. Najlepsza dziesiątka uczniów półfinału awansuje do finału (III etap).

Rozgrywka finałowa polega na wykonania zadań praktycznych związanych z diagnostyką, obsługą, naprawą i serwisowaniem pojazdów samochodowych.

W tegorocznym półfinale XIII Olimpiady, który odbył się 24 marca 2012 roku w Warszawie uczestniczyło w niej ponad 400 uczniów z całej Polski.

Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Staszica w Kaliszu reprezentowany był przez trzech uczniów Technikum nr 3, tj.: Roberta Woźniaka, Krzysztofa Wałęsę i Arkadiusza Walęckiego.

 

Do finału XII Olimpiady zakwalifikowali się dwaj uczniowie naszej szkoły: Krzysztof Wałęsa i Arkadiusz Walęcki. Finał Olimpiady rozegrany został w dniu 12.05.2012 roku w siedzibie firmy BOSCH w Warszawie, ul. Jutrzenki 105. Obaj finaliści, reprezentanci naszej szkoły odnieśli duży sukces.

Po podsumowaniu wyników wszystkich etapów XIII Olimpiady Techniki Samochodowej 2012:

 

W klasyfikacji indywidualnej:

 I miejsce – Krzysztof Wałęsa

V miejsce – Arkadiusz Walęcki

 

Opiekunem merytorycznym olimpijczyków był mgr inż. Tadeusz Duras

 

W klasyfikacji zespołowej:

 I miejsce – Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Staszica w Kaliszu

 i nasza Szkoła kolejny raz uzyskała zaszczytny tytuł

 SAMOCHODOWEJ SZKOŁY ROKU 2012

 Tytuł Samochodowej Szkoły Roku uzyskaliśmy trzeci raz z rzędu, po sukcesach w latach 2010 oraz 2011. Więcej…

 

Nad prawidłowym przebiegiem Olimpiady czuwała komisja pod przewodnictwem prof. nadzw. dr. hab. inż. Feliksa Rawskiego, a w jej skład wchodzili pracownicy naukowo-dydaktyczni Politechniki Warszawskiej i przedstawiciele organizatorów.

Finaliści Olimpiady zwolnieni są z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na mocy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej.

  

GRATULACJE DLA LAUREATÓW

 

 

Zmień rozmiar czcionki
Wybierz kolor