21 listopada – “Dzień Życzliwości”

To święto jest okazją do tworzenia dobrej i życzliwej atmosfery, budowania klimatu szkoły oraz okazywania sobie sympatii i dzielenia się miłym słowem.

W tym roku uczniowie klasy 5cp odwiedzili dzieci z 1 klasy Szkoły Podstawowej nr 1. To bardzo sympatyczne spotkanie miało na celu poznanie sąsiadów i przekazanie im “życzliwości” – oczywiście w formie dialogu, zabawy i dzielenia się dobrą energią.

W ZSS uczniowie mieli okazję do wymiany miłych listów w formie “Poczty Życzliwości”. Dobre słowo to magiczna moc, która pomaga dobrze funkcjonować, przekazywać sobie wsparcie i akceptację. Na zajęciach z wychowania fizycznego uczniowie brali udział
w ćwiczeniach, które uczyły empatii dla osób niepełnosprawnych, młodzież mogła zrozumieć ich ograniczenia i nauczyć się jak im pomagać.

Rada Rodziców wsparła nasze działania wychowawcze fundując zdrową niespodziankę – jabłko dla całej społeczności szkolnej.

Oczywiście nie zabrakło kolorowych dekoracji szkoły i zdjęć, które są miłym świadectwem naszego świętowania.

Organizatorzy: Dorota Cicha, Agnieszka Jarecka, Agnieszka Jarantowska, Marta Szczepaniak, Krzysztof Górny, Karol Kiełbik,

Informację wytworzyła: Dorota Cicha
Aktualizacja: 21.11.2023 Patrycja Pietrzykowska