Kwietniowe spotkania z motoryzacją – kwiecień 2023

Dziś rozpoczęliśmy cykl spotkań z przedstawicielami kaliskich autoryzowanych stacji obsługi samochodów. Gośćmi naszej szkoły byli jej absolwenci Przemysław Pietrzak oraz Norbert Kruziński reprezentujący markę Volvo. Panowie przyjechali do naszej szkoły elektrycznym Volvo XC40 oraz hybrydowym Volvo XC60 Polestar. Na początku Pan Pietrzak zapoznał uczniów klasy 2ap z programem VIDA służącym do diagnostyki samochodów Volvo oraz procedurami postępowania w czasie serwisu samochodów, a następnie Pan Kruziński przybliżył uczniom tematykę związaną z elektromobilnością. Obaj panowie podzielili się z uczniami swoimi doświadczeniami związanymi z edukacją, planowaniem i rozwojem ścieżki zawodowej. Korzystając z dużej przerwy udaliśmy się na plac gdzie wszyscy uczniowie i nauczyciele szkoły mogli obejrzeć Volvo XC40 oraz XC60. Każdy mógł też porozmawiać, zadać pytania i wyjaśnić nurtujące go kwestie związane ze współczesną motoryzacją. Już po zakończeniu przerwy spotkanie było kontynuowane, nadal przy samochodach. Również w tym czasie można było skorzystać z okazji i nie tylko zasiąść za sterami samochodu elektrycznego ale również odbyć jazdę próbną i spróbować 408 KM jakimi dysponowało Volvo XC40 oraz spróbować hamowania samochodu z wykorzystaniem rekuperacji czyli odzysku energii. A trzeba zaznaczyć, że moc w samochodach elektrycznych dostępna jest od razu, od startu. Pobudzeni adrenaliną z jazd próbnych, pełni nowych informacji o wyposażeniu nowoczesnych samochodów i tendencji zmian oraz naładowani nową energią do poszerzania wiedzy pożegnaliśmy przedstawicieli Volvo Kalisz i wróciliśmy na kolejne lekcje.

Informację wytworzył: Piotr Piotrowski
Informację autoryzował; Tomasz Stępniak