Mistrzostwa Świata oraz Światowy Dzień Życzliwości w samochodówce

Życzliwa atmosfera i wielkie sportowe emocje dominowały w kaliskiej SamochodówceŚwiatowy Dzień Życzliwości i rozpoczynające się niebawem Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Katar 2022 stały się inspiracją do zorganizowania w szkole ciekawego projektu. Powstała okazja do świetnej zabawy, chwil integracji i odkrywania nowych talentów.

 

Podczas szkolnych rozgrywek Mistrzostw Świata uczniowie i nauczyciele przy wsparciu kibiców walczyli o tytuł „Mistrza Samochodówki”.

Impreza została przygotowana niezwykle profesjonalnie, a losowanie drużyn odbyło się z udziałem wyjątkowych gości z FIFA, w rolę których wcielili się nauczyciele wychowania fizycznego i uczniowie szkoły. Przedstawiciele klas wylosowali kraje, które reprezentowali później w mistrzostwach.

Turniej został rozegrany 18 listopada, wzięło w nim udział 18 narodowości. Po zaciętych eliminacjach i meczach grupowych do półfinałów awansowały drużyny Hiszpanii, Australii, Niemiec i Argentyny.  Mistrzostwo Świata wywalczyła drużyna Hiszpaniireprezentowana przez klasę 4dg pokonując 1:0 klasę 1c w barwach Niemiec. Najlepszym zawodnikiem został Kacper Hankowski, który strzelił 4 gole w całym turnieju. Zwieńczeniem sportowych zmagań był mecz nauczycieli z finałowymi drużynami, który zakończył się rzutami karnymi na korzyść uczniów.

Docenić należy kreatywność młodzieży, która na turniej przybyła w strojach charakterystycznych dla reprezentowanego kraju, co wprowadziło fantastyczną atmosferę na boisku i trybunach.

Zaangażowanie bardzo wielu uczniów i nauczycieli pozwoliło również zrealizować ciekawy pomysł pt. „Mistrzowie życzliwości”. Szukano nietuzinkowych postaci, które są w stanie dotrzeć do młodych ludzi i przekazać im wartości takie jak ciekawość świata, determinacja, wizjonerstwo, ale również wrażliwość, otwartość i przyjaźń. W wyniku tych poszukiwań gośćmi specjalnymi w „Samochodówce” byli Maria Skłodowska-Curie i Albert Einstein. Uczniowie doskonale odegrali postaci naukowców i wzbudzili sensację.

To był prawdziwy sportowy trening życzliwości w Zespole Szkół Samochodowych z wyjątkowym przesłaniem:

Wyobraźnia jest nieograniczona i niczego nie można się bać, a życzliwość jest jak piłka nożna – trzeba dużo i ciężko trenować, aby cieszyć się mistrzowską formą.

 

Informację wytworzyły: Dorota Cicha, Anna Kwaśniewska, Agnieszka Jarantowska
Informację autoryzował: Tomasz Stępniak
Aktualizacja: 25.11.2022 Patrycja Pietrzykowska

Zmień rozmiar czcionki
Wybierz kolor