Samochodówka wśród najlepszych

 

 

Samochodówka wśród najlepszych

28 marca 2014 roku odbył się już XX Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej. Po raz trzeci półfinał i finał tego konkursu został rozegrany w czasie Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu. Również po raz trzeci w tym turnieju wzięli udział uczniowie naszej szkoły i po raz trzeci jeden z nich awansował do finału. W tym roku udział w zmaganiach wzięło ponad 270 uczniów z całej Polski reprezentujących ponad 60 szkół o profilu samochodowym. Tym razem Kaliską Samochodówkę reprezentowali w kategorii Technikum: Mariusz Kaźmierski, Michał Leśniak oraz Robert Woźniak.
W kategorii Zasadnicza Szkoła Zawodowa szkolne eliminacje wygrali i do konkursu zostali zgłoszeni Dominik Rosik, Kamil Sobczak i Paweł Szuleta. Opiekunem uczniów był mgr inż. Piotr Piotrowski. Uczniowie w półfinale zmierzyli się z bardzo trudnym testem sprawdzającym wiedzę z zakresu budowy, zasady działania, obsługi, diagnostyki i naprawy pojazdów. O poziomie trudności testu może świadczyć fakt, że najlepsi zawodnicy w obu kategoriach udzielili poprawnych odpowiedzi tylko na
ok. 80% pytań. Po zakończonym półfinale okazało się, że uczeń Dominik Rosik zakwalifikował się do finału Turnieju, który odbył się na stoisku „Wzorcowej Szkoły”. W ramach finału uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami praktycznymi np. pomiarami alternatora czy też diagnostyką układu hamulcowego wykonaną na modelu – tablicy edukacyjnej. Kaliscy samochodziarze ponownie pokazali swoją klasę. Dominik Rosik potwierdził swoją wysoką wiedzę i umiejętności zajmując ostatecznie 4 miejsce. Cały zaś zespół dzięki bardzo równej postawie zajął piąte miejsce uzyskując wynik 99,46 i tracąc do trzeciego miejsca zaledwie 0,3 punktu. Gratulujemy im tego wielkiego osiągnięcia i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach turnieju.

Zmień rozmiar czcionki
Wybierz kolor