Kolejnym lokalnym serwisem, który odwiedził naszą szkołę w ramach miesiąca zawodowca był serwis VCK Sp. Z o.o. dealer Volvo.
W pierwszej części swojej wizyty Pan Przemysław Pietrzak przybliżył uczniom klasy IVa tematykę związaną przyjęciem pojazdu do naprawy. Zwrócił uwagę na ważne elementy procesu przyjęcia pojazdu i związaną z przyjęciem dokumentację serwisową. Następnie opowiedział
o tworzeniu kosztorysu i rozszerzeniu naprawy.

Na początku długiej przerwy wyszliśmy na plac obok szkoły gdzie czekały już nas samochody Volvo EX30 (którego premiera odbyła się niedawno) oraz Volvo XC90. EX30 w pełni elektryczny samochód miejski o mocy zaledwie 428 KM 😉, momencie obrotowym 543 Nm i przyspieszeniu 0-100 km/h 3,6s oraz Xc90 duży SUV w hybrydzie typu P-HEV o mocy 455 KM, monecie obrotowym 709 Nm i przyspieszeniu 0-100 km/h 5,4s. Było mnóstwo pytań na które panowie z Volvo (bo dołaczył jeszcze do nas Pan Norbert Kruziński) z zaangażowaniem odpowiadali. Na koniec oczywiście nie mogło się obyć bez jazd próbnych.
To było kolejne ciekawe doświadczenie z nowoczesną technologią, za które serdecznie dziękujemy firmie Volvo Car Kalisz.

Informację wytworzył: Piotr Piotrowski
Informację autoryzował: Tomasz Stępniak
Aktualizacja: Patrycja Pietrzykowska 24.04.2024

Zmień rozmiar czcionki
Wybierz kolor