Wizyta w szkole przedstawicieli Auto Grupy Lis lokalnego dealera marki Ford rozpoczęła II edycję Kwietniowych Spotkań z Motoryzacją realizowanych w ramach „Miesiąca Zawodowca”. Pan Paweł Kurzacz oraz Kacper Dudczak spotkali się z uczniami klasy 3ap oraz 4ap
i przeprowadzili lekcję na temat dostępnych obecnie systemów napędowych w osobowych samochodach marki Ford oraz wybranych problemów związanych z serwisowaniem aut elektrycznych. Uczniowie mogli też zobaczyć jak wygląda system szkoleń online w marce Ford.

Po zakończonej lekcji uczniowie szkoły mogli porozmawiać z przedstawicielami Auto Grupy Lis, obejrzeć podstawione na placu samochody: Ford Mustang Mach-E w wersji GT o mocy silnika 487 KM oraz momencie obrotowym 860 Nm i przyspieszeniu od 0- 100 3,7 s. Drugim samochodem był Ford Kuga z napędem PHEW. Dla zainteresowanych były też organizowane jazdy próbne.

Dziękujemy firmie Auto Grupa Lis za wspaniały czas spędzony z nowymi technologiami. 

 

Informację wytworzył: Piotr Piotrowski
Informację autoryzował: Tomasz Stępniak
Aktualizacja: 12.04.2024 Patrycja Pietrzykowska

Zmień rozmiar czcionki
Wybierz kolor