Tym razem w naszej szkole gościli przedstawiciele KIA Nowicki obecnie Grupy Auto Sp. z o.o. Sp. K. w osobach Dawida Antczaka – pełnomocnika właściciela oraz Kamila Sass pracownika salonu.
Uczniowie klas 2a i 2b mogli uczestniczyć w lekcji w czasie, której najpierw zapoznali się z układami napędowymi stosowanymi w KIA, a później mogli posłuchać o różnych aspektach związanych z użytkowaniem i obsługą pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu PHEV.
Do szkoły nasi partnerzy przyjechali dwoma egzemplarzami KIA Niro. Czarnym i białym, elektrykiem i hybrydą typu HEV. I właśnie te auta z wyglądu prawie identyczne można było oglądać w czasie długiej przerwy i kolejnej lekcji. Można było zasiąść za ich sterami i porozmawiać o szczegółach technicznych z gośćmi. To bardzo ciekawe doświadczenie móc z bliska porównywać takie same, a jednak tak różne w eksploatacji pojazdy.
Jeszcze raz dziękujemy firmie Grupa Auto za poświęcony czas.

 

https://youtube.com/shorts/qo0F6jgTWqM?feature=share

 

Informację wytworzył: Piotr Piotrowski
Informację autoryzował: Tomasz Stępniak
Aktualizacja: 24.04.2024 Patrycja Pietrzykowska

 

Zmień rozmiar czcionki
Wybierz kolor