To już niemal tradycja. Nauczyciele zawodu poszerzają swoją wiedzę i umiejętności w ramach szkoleń branżowych. Tym razem grupa nauczycieli uczących w zawodach samochodowych gościła w Centrum Blacharsko Lakierniczym Grupy Lis. W czasie kilkugodzinnego szkolenia Pan Piotr Zimny – Kierownik Blacharni i Lakierni – zapoznał nas z nowoczesnymi technologiami napraw blacharsko lakierniczych. A trzeba powiedzieć, że Zakład jest jednym z najlepszych w kraju i wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt oraz posiada wiele autoryzacji marek samochodowych i ubezpieczalni.

Przyjrzeliśmy się całemu procesowi naprawy od przyjęcia pojazdu, przez kosztorys, naprawę blacharską i lakierniczą na  wydaniu pojazdu po naprawie skończywszy. Oczywiście nie zabrakło też części praktycznej. Każdy z nauczycieli mógł spróbować usuwać drobne wgniecenia za pomocą spotera oraz polakierować wybrany element. Możliwość bezpośrednich rozmów z pracownikami blacharni i lakierni dała okazję znalezienia odpowiedzi na praktyczne zagadnienia, do których trudno szukać odpowiedzi w literaturze przedmiotu.

W drugiej części szkolenia zorganizowano jazdy próbne. Do testów przygotowano Volvo EX30, Ford Mustang Mach-E, Renault Megane Electric oraz trzy wersje Hyunday Kona każdy z innym układem napędowym (klasycznym, hybrydowym oraz elektrycznym). Tak więc nauczyciele mogli nie tylko sprawdzić działanie różnych systemów elektronicznych w samochodach ale też porównać sposób ich działania w różnych markach. Mogli również porównać sposób implementacji systemów oraz wrażenia z jazdy samochodami o różnych systemach napędowych w ramach jednego modelu z podobnym wyposażeniem.

Serdecznie dziękujemy Właścicielowi, Kierownikowi Serwisu Blacharsko Lakierniczego oraz wszystkim zaangażowanym pracownikom za poświęcony czas i obiecujemy wykorzystać zdobytą wiedzę w czasie lekcji.

 

 

 

Informację wytworzył: Piotr Piotrowski
Informację autoryzował: Tomasz Stępniak
Aktualizacja: 28.05.2024 Patrycja Pietrzykowska

Zmień rozmiar czcionki
Wybierz kolor