Czy ktoś z Was się kiedyś zastanawiał, jak powstają wiertła i frezy?

Zwłaszcza te super twarde z węglików i diamentów?

My już wiemy!

A wszystko dzięki uprzejmości firmy Gühring.

Na zaproszenie Firmy Gühring uczniowie klasy III ap pojechali do Dąbrowy Górniczej i zwiedzili tamtejszy zakład. Poznali nie tylko jego historię w Polsce i zakres działalności, ale również jak funkcjonuje w Europie. Uczniowie obserwowali aktualnie trwające procesy produkcyjne, współuczestnicząc pod kierunkiem operatorów maszyn głównie CNC w produkcji wierteł i frezów z węglików i z wkładkami diamentowymi. Zainteresowani mogli wziąć udział w programowaniu obrabiarki CNC, z przystawką do pomiarów współrzędnościowych, do obróbki wkładek diamentowych. Pomiarach pod mikroskopami elektronicznymi z dokładnością do 1 μm. Niektórym szczęśliwcom udało się nawet wziąć udział w uruchamianiu procesu pokrywania tlenkiem tytanu frezów. Oczywiście nie zabrakło też zajęć w dziale konstrukcji i technologii gdzie projektuje się procesy regeneracji i produkcji produktów Gühring.

Dyrekcja firmy Gühring dzięki podziałowi na małe grupki 2-3 osobowe i rotacji przez wszystkie stanowiska pracy pozwoliła nam wczuć się w atmosferę pracy w przedsiębiorstwie. Poznać nie tylko specyfikę pracy ale również opinie pracowników.

Bardzo dziękujemy Firmie Gühring za tak pięknie zorganizowany dzień i tak wspaniałą gościnność.

 

 

Informację wytworzyli: Dagmara Noga, Piotr Piotrowski
Informację autoryzował: Tomasz Stępniak
Aktualizacja: 24.04.2024 Patrycja Pietrzykowska

Zmień rozmiar czcionki
Wybierz kolor